Korkusuzluk Yemini

Karanlığın içerinde korku beslenir; ama korkuyu daha fazla göremeyen gözlerimiz doğurmuştur. Korkuyla yapılan her hangi bir eylem içtenlikten uzaktır ve kötü şeyler ortaya çıkaracaktır. Kötü şeyler arka sokaktaki komşunuzun karısını bıçaklamasından tutun da Pentagonun ürkütücü planları kadar değişik olabilir.

O zaman sabahın erken saatlerinde uykunuz kaçar da, evde karanlığın içerisinde gezerken aklınıza cinler şeytanlar yada başka türlü hortlaklar geliyorsa kafanıza sıçmışlar demektir; tüm o eski püskü kitaplar ve içlerindeki hurafeler; üstüne bide batılı tv dizilerindeki hayaletler felan… tam bir bulamaç.

Oysa karanlıkta zaten gözlerine de ihtiyacın yokturki; yeterince bekledinmi o karanlığın bile içerisinde görmen gerektiği kadar görebildiğini farkedeceksin. Belki çocukluğundan hatırlayabilirsin; kör ebe oynarken belki, görebilmiştin ya bakmadan.

Bir an durup da durmadan aynı şeyleri yapan tüm etrafınızdakilere; bi dakka ya, başka bişey de yapabiliriz, dediğiniz yada demeyi düşündüğünüz an; işte o zaman Korkusuzluk yemini’nizi etmiş oluyorsunuz. Ancak buna uymak yada uymamakta serbestsiniz. Bu yemin öyle bildiklerimizden değil; bir tören felan gerektirmiyor; burda esas olan artık bildiğimi biliyorum, asla inkar etmeyeceğim demektir.

İşte şimdi ben de bu yemini etmiş olanlar ve farkında olanlar yada olmayanlarla görüşmek ve bildiklerimi ve bilmediklerimi ve bildiklerini ve bilmediklerini anımsatmak istiyorum
fear

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s