Kürt Sorununa GERÇEKÇİ ÇÖZÜM

UYUŞTURUCU

Genel tabiriyle uyuşturucu dediğimiz olgu nedir?
Öldürücü ve bağımlılık yapıcı olanları zaten tüm dünyada yasaktır – Peki ama AVRUPA nın serbest (son olarak ABD Colorado 1 Ocak 2014 ten itibaren)bıraktığı hint keneviri (esrar, ot) nereden geliyor. Hollanda, Andora ve Çek Cumhuriyeti’nde tamamen serbest; İngiltere; Almanya, Belçika ve Fransa’da sadece ihtar cezası olan esrar’ın ana üretim merkezi Kuzey Afrika (Fas; Tunus; Cezayir) Afganistan-Pakistan-Hindistan (Hindistan 3 eyaletinde esrarı serbest bırakmıştır. Devlet ofislerinden reçeteyle satılmaktadır. Kendi çiftçisi yetiştirmektedir.) ve Türkiye’dir.

Avrupa’da yaklaşık 20.000.000 kişi esrar tüketmektedir. Türkiye’de 5.000.000 kişi esrar tüketmektedir. Ortalama bir esrar içicisi ayda 100 gr esrar tüketir. Bu da ayda 500.000 KG yani 500 ton esrar etmektedir. Esrar’ın Türkiye’deki ortalama satış fiyatı KG başına 4000 TL dir. Buradan elden edilen PARA İNANILMAZDIR – 2.000.000.000 – 2 TRILYON TL sadece BIR AYDA

Birde bunu Avrupa için hesaplamayalım. Zira orada KG fiyatı 7.000 TL yi bulmaktadır. Hesaplanacak rakamları telaffuz etmekte zorlanırız.

PKK CANNABIS

KÜRT SORUNUN ÇÖZÜMÜ

Kuzey Afrika ve Asya dan gelen bu ürünün Avrupa’ya teslimatı Kürt ağalarının elindedir. Bir de Türkiye’de yetiştirilmiş ürün de pazarlanmaktadır.  Kürtler Türklere uyuşturucu satmaktadır ve inanılmaz paralar kazanmaktadır; silah stoklarının ve inatçılıklarının ardında bu paranın gücü vardır. Avrupa bu maddeyi kolay temin etmek için yıllarca Kürtleri desteklemiştir. DÖNEN PARA inanılmazdır.

Türkiye ayda 2.000.000.000 TL lik geliri kendisine kaydırmalıdır. Böylece Kürtlere tek ve en ciddi darbeyi indirmiş olacaktır. Silahla savaşmak sadece masraftır. Türkiye esrar ekimini devlet kontrolünde serbest bırakıp tüm kuzey Avrupa’yı doyurabilir. Böyle bir durumda Mili Gelir kişi başına doğrudan en az YÜZ kat artacaktır.

Kürtler bu boşluğu doldurmaya devam ettikleri sürece çok güçlü olacaklardır. Diyarbakır’da esrar sarımında kullanılan sigara kâğıtlarının korsanları yapılmaktadır. Burada Avrupa’daki ünlü markalar taklit edilmektedir. Dahası bu ürünün kalitesi çok kötüdür ve insan sağlığını tehdit etmektedir.

Bu durumda Kürtler Türkleri hem uyuşturuyor hem de zehirliyorlar.

Türkiye’deki yöneticilerin çoğu “esrar içmekten vaz geçsinler o zaman” gibi saçma açıklamalar yapabiliyorlar. Hâlbuki önemli  sorunlarının çözümü gözlerinin önünde duruyor…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s