14 ünde ÖLÜM

Bunun bahanesi, açıklaması, toplantısı, özrü, kabahati olmaz. Baştan aşağı yanlıştır. Bu bir faciadır ve tüm insanlık bundan sorumludur. Ama en çok hükümet sorumludur. Irkçılık ve bölücülük yaparak; “Alevi bu hakim” diyerek insanları her yerde bölüp düşmanlaştırmaya yönelik her türlü çaba bu sonuçları doğuracaktır. Ama 14 yaş daha hiç yaşanmamışlıktır, saflığın doruğudur. Bu canı kurtarmak yerine hakettiği söyleyebilen insanlar; bir an bir şimşek çaksa ve sizleri olduğunuz yerde kara bir toz bulutuna dönüştürse, kemiğiniz, kanını, etiniz hiç kalmazsa, işte o zaman mucize olur; işte o zaman Tanrısal Adaketin varlığına inanabiliriz. mum

Ama nerde; ne o tanrısal adaleti görebildik yüzyıllarca; ne de ölen 14 yaşında Berkin gibi yüzlerce masum çocuğun katilini cezalandırabildik. Katillerin kendilerinin bile “nasıl oldu da kurtuldum” diye hayret ettikleri bu dönemde, soruyorum ey insanlık napacaksınız? Emin olun ki bir katil can aldığındaki dehşeti ve bu eylemin ezici ağırlığını hissediyordur, ardından doğan çaresizliğini (profesyonel katilse bu duygu tatmine dünüşür) bağışladığınızda, hele hele alkışladığınızda, ödüllendirdiğinizde eğitimli katilimizi yaratmış oluruz.

One thought on “14 ünde ÖLÜM

  1. Bunun bahanesi asla olamaz. Aynı bunun üzerinden siyaset olamayacağı gibi. Ama vicdandan zerre kadar nasiplenmemiş zihniyet olan Kölelik Düzeni Kurucuları, bunu fırsat olarak kullanarak kaos ortamı yaratmasını her fırsatta bilirler… Ama yemezler… Bunlara ancak henüz uyanamamış ve kandırılmışlar takip ederler… Ama onların da uyanacağı gün yakındır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s