Vatana İhanet

Yine bir seçim arifesindeyiz. Saçma sapan bir takım olaylar yaşayacağımız kesin. Ve bu saçmalıkları daha da öteye götürecek olan bunlarla ilgili yapılacak mantık dışı açıklamalar ve yorumlar olacaktır. Evet şu anda devleti kemirmekte olan AKP muhakkak ki bir takım hile ve fesada başvuracaktır ama bunun bir önemi yok. Gözünüzün önüne “trafolara kedi girmiş” açıklamasını yapan ETK Bakanının suratını getirin; o ve benzeri açıklamaları yapanlar pek ala bambaşka bir şey amaçlamaktadır: onlar siyasaya güvenmeyen onu sevmeyen; ben apolitiğim diyen ve oy vermekte zorlanan tüm insanlar üzerinde kirli bir oyun oynamaktadırlar; bilinç altlarına “oy versen de akp ne yapıp yapıp bu seçimi nasıl olsa kazanacak” mesajını vermektedirler. Bu insanlar sayıca oldukça fazlalar. Belki 3 milyon kişiden bahsediyoruz, belki de fazla. Bu şnsanlar oy verdiklerinde elbette AKP vermeyecekler ve AKP “o zaman hiç oy vermesinler” mantığıyla hareket ediyor. Muhalifler de farkında olmadan “sandıkta şöyle oluyor; böyle oluyor” diyerek, akpnin b planına bolca katkıda bulunuyorlar.

Hür demoktatik parlementer sistemi baybettiğimiz; ve kaybetmekte olduğumuz bu süreç; bu ülkeyi pek çok farklı yerlere götürebilir. Kemikleşmiş, yarı moron durumunda yaşamalarına hangi gayeyle devam ettiklerini konusunda ciddi ve dahası paranormal sabit şüpheler bulunan AKP seçmeninin gerçeği anlayıp içinde bulunduğu durumdan sıyrılabilmesi oldukça zordur. Bunun olabilmesi için toplumsal büyük felaketler yaşanması gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz durum güneşin hergün daha az süreyle gök yüzünde görünür olması halidir; çoğunluk bunu mevsime bağlayacaktır oysa güneş yakında hiç doğamayabilir. Anayasa mahkemesinin “düşmesinden” sonra aldığı en çarpıcı karar “dini nikahın” yasallaşması yönündedir. Bu karar güneşin ömründen ciddi bir süreyi çalıp götürmüştür. Yüzyıllar boyu Vatikan’da dahi papanın eline incili alıp halkın kaşısına çıktığı olmamıştır. Cumhurubozan elinde Kuran’la oy isterken, o kutsal kitabın elinde tutuşması Allahın en büyük mücizelerinden biri olacaktı. realitybook Politika stratejiktir; satranca benzetilir çoğu kez ancak bu benzerlik, illaki başta bir kral ve vezirinin bulunmasından değil; dahası pek çok sonraki hamle ve olasılıklarını düşünübilmekten gelmektedir. RTE ve akp bu konuda beceriklidir ve oyunu en acımasız ve çirkin şekliyle oynamaktadır. En büyük müdaheleyi de Devletin ta kendisine yapmışlardır; yani bedenimiz ve tüm organlarımızı taşıyan iskelet-kemik sistemimize operasyon düzenlemişlerdir.

Şimdi hepimiz birer zombiye benziyoruz aslında; yalpalaya yalpalaya olsa da seçim sandıklarına gidip oylarımızı vereceğiz, koruyacağız ve takip edeceğiz. “Cumhurbaşkanı, vatana ihanetten dolayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının en az üçte birinin teklifi üzerine, üye tamsayısının en az dörtte üçünün vereceği kararla suçlandırılır.” Bu Anayasamızın biyerinde var; ben kendi adıma; seçim sonucunun ne olacağıyla ilgilenmiyorum. AKP de bulunan aklı selim milletvekilleri ve bu önümüzdeki yeni dönemde sayıca artacak muhalif vekillerin yukarıdaki Anayasa maddesini kullanarak RTE den tüm milleti kurtarmalarını diliyorum. Tüm farklılıkların artması; dolayısıyla hoşgörünün artması dileğiyle…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s