Haydaa Türkiyem

Haydaa atlayın bakalım bu koca kuyunun içine şimdi hep beraber
milletin sabrı taşmış; tabi ki taşar; ölüyoruz hergün hem de domino taşları gibi dizip dizip deviriyorlar canımızı toprağa,zemberekli kurmalı oyuncaklar gibi; kurup kurup bırakıveriyorlar ortalığa, güzelim insanlarımızı.

Günlerce gecelerce beyin yıkama çalışmaları yapıyor, duygusal baskı mekanizması oluşturmak için ölüme yolluyorlar gencecik bedenleri, üstelik eksik teçhizat, yetersiz lojistik ve neredeyse sıfır istihbarat bilgisiyle.

cenaz

Sonra cenaze törenleri; yani kara büyü yapmak için en uygun ortam; öfkenin birinci elden en saf ve en şiddetli his edildiği anlar; zira hepimizin büyük acısı olan ailelerin feryatları; o kahredici yitirme duygusu; o büyük hüzün ve elem, öfkeye dönüştüğü zaman çok ama çok sarsıcı olur. Heleki bu duygu bir takım politik çıkarlar için kullanılırsa bir ülke yokoluşa kolayca sürüklenebilir. Ve işte tam bu noktada önceden dizilmiş domino taşlarımız ufak bir darbeyle yıkılıveriyor; her düşen taşta özgürlüğümüz; can güvenliğimiz, ticaretimiz, adabımız, edebimiz, kültürümüz darbe alıyor.

Bu bayrağın altında yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan bu ülkenin herhangi bir vatandaşına her kalkan el derhal kırılmalıdır. Siz ne hakla bu ülkenin kimlik verdiği ve Türkiye Cumhuriyetinin koruması altında olan birine saldırabilirsiniz; hayır olmazsa ne olacak zaten saldırmak ne demek. Maliye bakanını da öldürecek misiniz, o da Kürt.

Bu saçmalığa derhal bir sonverilmeli. Gerçek düşman sadece ve sadece pkk’dır. Gerilla savaşı verdiklerini söylüyor; kendilerini IRA ya da bask’a yada başka özgürlük savaşçılarına benzetmeye çalışıyorlar. Tırnağım kadar bile benzeyemezler oysa ki. Bu örgütlerden hiçbiri tuzak kurup askerleri arkadan vurmadı; kimseyi uykularında öldürmediler. Seçimlerden sonra ölen şehitlerimizden %99 daha bir kurşun bile sıkamadan pusularda pkktuzaklarda öldürülmüştür. Bu mudur gerilla savaşçısı; ödlekler gibi saklan; saklanmasını bilirsiniz bir tek. Türk askerinin karşısında dizlerinizin bağı çözülecek de ondan saklanıyorsunuz belli. Ama siz de taşeronsunuz; maşasınız pkk, başka bir şey değil. Şu mazlum Kürt halkının üzerinden kanlı ellerinizi çekin de bırakın bu insanlar özgürce yaşasın bu topraklarda; aynı bayrak altında…

Son olarak sokaklardaki vahşeti yaratanın ardında elbetteki akp vardır; kafalarını kazıtıp kendilerine mhpli görüntüsü vermiş olabilirler; bazıları gerçekten de mhpli olabilir; pek çoğu da bizim; sizin gibi işte; öfke dolu. Ama öfkenin felakete yol açmasına izin vermeyeceğiçakmakurtz ve bunu yapanların ve provoke edenlerin dersini vereceğiz, kimlik ayrımcılığı yapmayacağız ve yakında günlük konuşmalarımızda “nerelisin” ya da “memleket nere” sorularının sorulmasını dahi ayıplayacağız; hatırlayacağız çünki başımıza neler geldiğini ve türkülerimizle coşacağız yeniden…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s