İblislerin Dansı

Keşke gene hastanelerde kuyruk olsaydı; internetten randevu alamasaydık; keşke yollar hepten hep bozuk olsaydı; keşke paramızda bi sürü sıfır olsaydı; heykellere ucube denilmeseydi, keşke hiç yeni havaalanımız ve köprülerimiz olmasaydı; makarnaya, oduna, kömüre hiç kanmamış olsaydı bu millet, keşke siz gelmeden nasıl idiysek öyle olabilsek gene ama artık çok zor; öyle pis bir illetsiniz ki siz.

Tüm bu felaketlerden ülkeyi kolayca kurtarabilecek çözümler varken; en berbat çıkmazlara girip durmanızın anlamı sadece bu ulusun yokoluşunu istediğinizden kaynaklanabilir. Cenneti cehenneme çevirme konusunda madalya takılası AKP badembıyık-cemiyeti mensupları ve kokuşmuş sahte diplomalı zat-ı muhterem; adınızı tarihin karanlık sayfalarına yazdırdığını biliyorsunuz. Tanrılarından vazgeçip uçkur-düşkünü allahlara tapınınca böyle oluyor demek ki. 5000 yıllık Türklük macerasında gelinen nokta bu olmamalıydı

Tüm devletlerin tescilli hırsızlar olduğunu öğrenmiş bir dünyada şu yaptıklarınıza bakın hele. Bizim dinimizde takiyye var, yalan söylemek yanlış değil diyorsun dahası günah da işlemeliymişiz ki af dileyebileymişiz; Aaaah insanlık onurum, aaaah kainat kadar geniş ve anlayışlı vicdanım benim; eğer bu alçaklıkların tamamını sadece alkışlıyorsa büyük bir çoğunluk; söylesenize şeytanın çoktan galip geldiğini düşünmenin neresi yanlış olur.
akp

En acınası tarafı ise özgür düşünceli, vicdani muhakemenin ne demek olduğunu bilen ve en azından okuduğunu anlayacak kadar zeki olan güzel insanların yavaş yavaş bu iblislerin tarafına geçmesidir. Hırsızlık yapmanın teşvik edildiği düzen ancak şeytanın düzeni olabilir. İşin en ilginç tarafıysa bu şeytanları “kulhuvallah” okuyarak kovamadığınızdır. Bu ayeti ve benzerlerini okuduğunuzda bu şeytanları zaten doğrudan çağırmış oluyorsunuz…

Düsturu yalan ve riyaya dönüşmüş bu dünyada karanlık köşelerde saklanıp bekleyeceğiz artık, bu iblisler çoğaldıkça elbet birbirlerinin kuyruklarına basacaklar; kapışmaya başlayacaklar. Şimdi olduğu gibi. Ha neden saklanıyoruz, neden çıkıp karşılarında durmuyoruz; ee çünki iblis onlar, birkez bakabilmek için dahi onlara, insanın çirkinleşmesi gerekiyor, çirkinleşemeyenleri de fena bir bulantı ve kusma yakalıyor; tüm o çirkinliğin gözlerinin içine bakınca.

AKP hükümeti doğrudan ceheneme bağlantı sağlayan bir portal açmış durumda; bu geçitten gelen iblis ve zebanilerin tek amacı ise yakmak yıkmak ve öldürmektir, hem de en çirkin şekilde. Korku ve dehşeti ekonomik çaresizlikle süsleyip insanlarımızı ufacık dünyalara hapsediyorlar. Akpli bakan “okuyup da napacaksınız” diyecek kadar karanlığa gömülmüş durumda. Ama sakın zat-ı muhteremi tek iblis sanmayın, liderlerin çoğu bu alfa sınıfı canavarlardan seçmedir, Putinin cellatlık mertebesinde özel yeri vardır. Bu kaos ve korku ortamında iblislerin dansını izliyoruz, nasıl da farklı çıkarları varmış gibi gösteriyorlar bize. Aslında istedikleri hep aynıdır; dünyanın sürekli bir acı çekme halinde bulunduğundan; silahların durmadan satıldığından emin olmak isterler.

Sürdürün bakalım manasız savaşlarınızı, ışığı bilenler onun asla sönmeyeceğini de bilirler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s