Bu Darbe Tamamen bir Aldatmacadır

nedenlerini sayalım önce:
1- Bakanlar kurulunu, cumhurbaşkanını, milletvekillerini hatta tek bir valyi yada kaymakamı dahi zapt altına almadan köprülerin, havalimanlarının falan tutulmaya çalışılması. bu sayılanlar hala aktif görev başında iken darbe bildirisi okunması. (bu bildirinin içine Atatürkçü kavramlar konulmuş olması bu kavramlara karşı nefret yaratmak içindir)
2- Darbe bildirisinin tamamen isimsiz ve imzasız olması. “yurtta sulh komitesi” nedir, kimlerden oluşur, ne zaman ne için kurulmuştur bilgisinin verilmemesi. (komitenin adının yine Atatürkçü bir söylemden olması nefret yaratmak için)
3-Resmi olarak sıkıyönetim ilan edilmemesi.
4- Resmi olarak sokağa çıkma yasağı ilan edilmemesi.
5- Sadece Ankara ve İstanbul gibi metropollerde merkezi yerlere yollanan ve ikinci bir emre kadar beklemesi talimatı verilen askerlere ikinci bir emrin, o askerler halk tarafından linç edilinceye kadar gelmemesi.
6- Sokakalarda er-erbaş dışında rütbelilerin hemen hemen hiç görülmemesi. ve o er ve erbaşların ne yapacakları ve neyin içinde olduklarına dair hiçbir bilgilerinin olmayışı.

darp
7- 450bin metrekarelik ve binlerce çalışanı olan cumhurbaşkanlığı sarayının zaptı için gönderilen 3 rütbeli 13 er toplam 16 askerin girişte polis tarafından gözaltına alınması.
8- Mersin’de garnizon komutanının valiyi ve emniyeti arayarak kendini il sıkıyönetim komutanı olarak tanıtması ve il idaresini devir aldığını belirtmesi ardından, iki ekip otosunun yaşadığı lojmana gidip kendisini gözaltına alması.
9- Genelkurmay başkanı rehin açıklaması. ardından genelkurmay başkanı kurtarıldı açıklaması. saatler sonra genelkurmaya operasyon düzenleniyor açıklaması.
10- Darbeci komutanların hayati yazışmaları whatsapp grubundan yapmaları.
11- Cnntürk, Doğan medya vs.. gibi yayın kuruluşlarının ele geçirilmesi fakat faaliyetlerini sürdürmelerine izin verilmesi.
12- TRT’nin zapt edilmesi ve bildiri okunur okunmaz çalışanlar tarafındna geri alınması ve yayına kalındığı yerden devam edilmesi.
13- Hükümet yetkililerinin ayrı ayrı fakat hep aynı kelimeleri kullanarak demeç vermeleri. “kalkışma”, “sokağa çıkın”… vs…
14- Aynı anda türkiye genelinde 90bin camide sela verilip, sokağa çıkın diye anons yapılması.
(Şeriat provası)
15- Henüz hiçbir şey net değilken ve sonrasında ölüm haberleri bir bir haber ajanslarına düşmeye başladığında hükümet yetkililerin, “sular durulana kadar evinizden çıkmayın, tek bir vatandaşın burnu kanamasın, gerekirse sığınaklara girip sivil savunma ekiplerini bekleyin” diyeceği noktada “sokağa çıkan demokrasinizi geri alın” ve “bu 2. istiklal savaşıdır” açıklamaları.
16- Bir yandan tv’lerden bangır bangır “sokağa çıkın demokrasinizi geri alın denirken” aynı anda taksim’de heykel çevresinde bekleyen askerlerin hemen 20 metre arkasında özel harekatçı polislerin hiçbirşey yapmadan saatlerce beklemeleri.
17- Cumhurbaşkanlığı sarayından helikopterlere açılan uçaksavar ateşi görüntülerinin, helikopterler halkı tarıyor diye medya servis edilip yayınlanması.
18- Dünyanın en ölümcül silahlarından olan modern tankların elindeki en büyük silah pala olan küçük gruplar tarafından teslim alınmaları.
19- flightradar24.com’ da dahi ne zaman, nerede olduğu bilinen ve takip edilebilen cumhurbaşkanı uçağının hiçbir şey olmuyor, havada darbeci f16′ lar yokmuşçasına seyahat etmesi. aynı uçağın darbeciler tarafından zapt edildiği duyurulan havalimanına inip üstüne basın toplantısı yapılması.
20- Sabah karşı değil, prime time’da yapılan ilk darbe olması.
21- Darbenin fasıl fasıl yapılmaya çalışılması. sanki darbeyi organize edenler aynı anda birçok birliğe hüküm edemeyen, yarımşar saatlik arayla sabah kadar, köprü ele geçirmeleri, canlı yayınlar, havalimanı ele geçirmeleri, canlı yayınlar, trt’yi ele geçirmeleri, canlı yayınlar, bildiri okunması, canlı yayınlar, genelkurmayda çatışma, canlı yayınlar, cnn türk ve doğan haber’e baskın, canlı yayınlar… bu şekilde halkı sabaha kadar uyutmaması
22- Olaylar başlar başlamaz daha ne olduğunu kimse anlamadan bazı teşkilatlara ve sokaklara darbe karşıtı bildiriler, pankartlar asılması.
23- Başından beri tsk içinde çok dar bir kadro (2000-3000 kişi) olarak belirtilen darbecilere, hükümetin emrindeki bir milyonu aşkın polis ve askerle karşı koymak yerine, halka başvurulması.


CIA yaptığı planda hem Fetullah’ı hem TSK’yı kullanmış oldu; BOP eşbaşkanının kıçını nasıl kurtaracaklardı ki başka türlü

Orpro ya teşekkürler


Advertisements

4 thoughts on “Bu Darbe Tamamen bir Aldatmacadır

 1. Dikkat ederseniz, darbeye karşı çıkan, direnen halktır. Halkın dibidir.
  Tankın önüne yatanların, üstüne çıkanların arasında bir tek “burjuva” yoktur.
  Burjuvazi ya Ege’de ya Akdeniz’de cup cup denize atlamaktadır, bir kısmı da yurt dışı gezisindedir (kimisi teknede, bazıları da “arkadan çekişli yiğitlerin kalesi” sayılan Mikonos’ta falan…) Tankın önüne yatanların, üstüne çıkanların arasında “aydın” da yoktur.
  Burjuva, Tayyip Erdoğan’ın “sokaklara çıkın” çağrısına kılını bile kıpırdatmaz. Ölen gene gazeteci arkadaşımız olur.
  Burjuva, minarelerden yükselen “sela”yı da hoş karşılamaz. En fazla, gece vakti korkar.
  Beş vakit ezanı da hoş karşılamadığı gibi.
  Aslına bakarsanız, ezanla sela arasındaki farkı bile bilmez.
  Bu memlekette, “bu yıl hac mevsimi kurban bayramına denk geldi” yazanlar bile görülmüştür.
  Bu memlekette, “zabitlikten matrut” bir Erdoğan düşmanının “ezan sesinden rahatsız oluyorum, bu ne iğrenç bir din” şeklinde yazı yazdığı bile görülmüştür!
  “Beyaz Türk”, darbenin bastırıldığını öğrenince, içinden, kendi kendisine bile itiraf edemediği bir “tüh be” çekmiştir…
  Şimdi maşallah bütün muhalif basın demokrasi havarisi kesildi, ortalık hamasetten geçilmiyor.
  Başka çareleri yoktur ki…
  Fethullah’ın varakparesi bile “demokrasi kazandı” dedi, ibretlik bir sayıdır, saklanması gerekir.
  Darbe başarılı olsaydı muhalif basında çıkacak “kuçukuçuluk” yazılarını tahmin edebiliyoruz. 1997’de, 1980’de, 1971’de görmüştük, yaşı tutanlar 1960’ta da görmüşlerdi.
  Dış dünyaya “darbe bastırıldı ama Erdoğan maalesef duruyor” mealinde mesaj verenleri asla unutmayacağız.
  Internet’te, psikopatların ruhlarının çöp tenekelerini döktükleri sanal ortamlarda “Tayyip yaptırmıştır” diyen manyakları da.

  ***
  Tabii şimdi badem gözlü oldu, Kılıçdaroğlu’na laf söylenemez.
  Hazret meclis kürsüsünden “her partinin özeleştiri yapması lazımdır” dedi.
  Nasıl yani?
  CHP, darbe girişimi üzerine nasıl bir özeleştiri yapacak, “Fethullah’la ortak hareket etmekle hata ettik” mi diyecek?
  “Direnme hakkının meşru olduğunu gördük” diyerek anayasa referandumu “sonrasına” mı göz kırpıyor? “Anayasa ve hukukun dışına çıkanlar bunun bedelini mutlaka ödemelidir” diyerek, fırsat bu fırsat, kime kılçık atıyor?
  “Çözüm özgürlük ve demokrasidir” dedi. Nasıl yani?
  Darbe girişimi “özgürlükle” nasıl önlenir yahu?
  Nasıl bir demagog, nasıl bir “siyasi zavallıdır” bu adam?

 2. Çünkü ecelleri gelmişti, birkaç güne kadar Yüksek Askeri Şura’da tasfiye edileceklerdi.
  Can havliye çılgınlık ettiler ama kan döktükleri için bedelini de çok ağır ödeyecekler.
  Türkiye tarihinde nice darbe girişimleri gördük ama HALKIN DİRENDİĞİNİ de ilk kez gördük. Bu gece tarihi bir gece oldu.
  Demek ki Türkiye ne 1960 Türkiyesi, ne de 1980 Türkiyesi…
  Ruh hastası bir manyağın peşinden giden de ancak bir avuç serseri!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s