Sahte Darbe Sonrası Türkiye

Hepsi kalkmış aynı nakarata takılmış, bir adım ötesini göremeyen bu insanlar artık iyice saçmalamaya başlamış. “Sahte Darbe” girişimi gecesi sokağa çıkan akp’nin fanatik neferleri en fazla bin kişiydi; bin İstanbul’da bi o kadar da Ankara’da; şimdi nasıl oluyor da “tüm halk” direnmiş oluyor, anlaşılmıyor. Yalan propagandanın ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de bu işin içinde ABD var diye konuşuyor; artık tüm halkımız batıdan nefret ediyor!! her kesimden insanımız bu deliliğe inanıyor maalesef. Medeniyete doğru çıktığımız yolculuğun taa en başında sorun var zaten; “tek dişi kalmış canavar” öyle pek de “tek dişi” felan kalmadığını her fırsatta gösteriyor.

Sahte darbe, yada “başarısız olmak üzere planlanmış bu darbe”nin amaçları ve sonuçları:

1- Abd uzun zamandır barındırdığı FG’den artık kurtulmak istedi, nedeni çok basit; servet ve zenginlik; FG’nin kontrol ettiği servet ve kurduğu mürit ağı artık Abd’yi rahatsız etme noktası gelmişti. Eğer Abd’nin en zengin ilk 30 kişisine bakarsak (http://www.businessinsider.com/richest-people-in-the-us-2016-1/#2-warren-buffett-26) bunların hepsinin beyaz amerikalı ve çoğunun yahudi kökenli olduğunu görürüz. Yani FG zaten daha fazla zenginleşemezdi, üstelik en işe yarayacağı bir dönemde iade de edilecektir.

2- Abd, FG’nin örgütü ve parasını yok etmek için onu zaten hayalini kurduğu bu darbe tuzağına çekti.

3- Abd bu “sahte darbe”yi organize ederek aynı zamanda RTE’nin batmakta olan karizmasını kurtardı – BOP’un eşbaşkanı RTE belediye başkanıyken Abd’ye gittiğinde orada her ne söz verdiyse hepsinin arkasındadır; bunun bilinmesi lazım

4- Şimdi bütün ülke Abd’yi suçlamakta ve yine ABD’nin istediği gibi Türk insanı Batı’dan uzaklaşmaktadır. Batı’dan uzaklaşan Türk insanının Araplaşmak (yani aptallaşmak) dışında fazla seçeneği kalmayacak arap din ve cehaletine daha da gömülecektir.

5- “Sahte darbe” ohal’in etkinleştirilmesi için bir bahaneydi ve şimdi KHK’lar la tüm yaşam düzenimiz altüst ediliyor.

6- RTE’ye diploma sormak artık kimsenin aklına gelmiyor. Başkanlık sistemi garantilenmiş oluyor.

7- Yine batının isteği doğrultusunda başkanlık sistemiyle ülke il-yönetimlerine bölünüyor – yani ülke bölünüyor.

8- Ülke olarak idam cezasını kabul etmesek de vilayetlerden birinde yerel meclis idama izin veriyor ve Türkiye bütün idamlıkları bu vilayete gönderiyor. Ayrıca yine mesela Konya Vilayetinin sınırında “bu vilayette İslami hicap uygulanması zorunludur” gibi bir tabela görülebiliyor.
lail

9- Şöyle ya da böyle idam cezası olan dinci bir ülkeye artık neredeyse hiç batılı turist gelmiyor, ekonomi çatırdıyor, bu durumda zaten toprakları çoktan satılmış olan bazı vilayetler iflas ediyor, sonra kimlere peşkeş çekiliyor, Büyük Orta Doğu Projesi ilk safhasını tamamlamış oluyor.

OYSA biz hasta adamı kendimiz öldürmüş, kralların, sultanların, şeyhlerin ellerinde can çekişen dünya halklarının umudu, ışık kaynağı olmuştuk. Ve hala öyleyiz aslında, tüm o geçmişimizin ışığı altında. Vicdan-i hür, akl-i hürdür bizim disturumuz. Bir kez tüm batıya; “hop sen dur bi kere, bi hastalığımız varsa kendimiz iyileştireceğiz” dedik, Osmanlı aşiretinin zorbalığına son verdik, tüm dünyaya “sadece halkların egemenliğini” tanıdığımızı anlattık. Nice krallar, soytarılar ayaklarına geldi komutanın.

Bunca yıldır, ta o günlerden beri yüzümüze gülüp arkamızdan iş çevirdiniz, eee ama biz zaten o zaman çözmüştük mizacınızı, durmadan üşenmeden hep başkalarını harab etmek zarar vermek için uğraştığınızı, her yerde olay çıkardığınızı. O yüzden yüzümüzü çevirip yurtta sulh, cihanda sulh dedik, anlayın diye, oyunlarınıza alet olmayacağımızı, sizlerle sadece gerektiği kadar konuşacağımızı bilin diye.

İşte sonra ne oldu biri gelip sonunda bunların tüm oyunlarına kandı; “gel bak şöyle yapacağız, sonra sen böyle yapacaksın, sonra biz öbür türlü yapcağız, sonra da böyle harika olacak” diye bizi bataklığın içine çektiler.

Batılılaşmak yanlış bir tabirdir zaten; vicdanımız her türlü baskıcı fikir ve zülümden uzak olduğu sürece, özgürce tabulara takılmadan düşünceler üretip, özgürce onları gerçekleştirebildiğimizde, insanlık onurunun ve ortak bilincin idrakında olduğumuzda bizler zaten görüp tanıyabileceğiniz her batılıdan daha üstün meziyetlere sahip olacağız. Bu Cumhuriyet kurulurken halkına işte tam da bunu anlatmaya çalışıyordu. Teba değil özgür insanlar olduğumuzu.

O halde şöyle biline efendiler; Türkler kurdukları Cumhuriyetin ışığı altında yaşadıkları 100 yıl boyunca toplumsal bilinçlerini artık sizin bu oyunlarınızla bozamayacağınız kadar geliştirmiş durumdadır. Dolayısıyla güzel ülkelerini bölüp parçalamaya çalışmanızın bir anlamı olmayacaktır çünki bu topraklar birbirinden kopamayacak kadar güçlü bağlarla mühürlenmiştir. Bizim için en kötü ihtimal; sizin tam da başarıya ulaştığınızı zannetiğiniz gün, aslında bizim yeniden ve çok daha örgütlü bir şekilde birleştiğimizi görmeniz olacaktır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s