Kelimey-i Redd

Herkesin ortak bir noktada buluşacağı konu vatanseverliktir büyük bir ihtimalle ama “vatan” ın tam olarak ne ve neresi olduğu konusunda sorunlar var galiba, bir de “-severlik” kısmı var ki orda da sorun var zira sevgisini düzgünce gösteremeyen bir milletiz. Bu durumda öcellikle “Vatan” kelimesinin tanımına bakmalı ve sevgiyi yaşatma ve iletmeyi güzelce yeni baştan öğrenmeliyiz.
İnsanlık Onurunu korumak adına ve gerçek vatanseverlik uğuruna bu referandumda HAYIR demeliyiz.
TV de bir AK partili arkadaş konuşuyor; çarpıtma ustası sayın Tarih Bükücülerden biri, balık hafızalı olduğuna inanıyor Türk milletinin. Alıyor yakın geçmişimizi büküyor büküyor (ve söylemek istemesem de pek terbiyeli olmadığımdan) milletin poposuna sokuyor. Yerse, kim zevk alacaksa bu tarihten artık. Saymakla bitirilemeyecek yanlışlar yapmış bu hükümeti nasıl da savunuyor, ballı ballı anlatıyor, havaalanı, köprü, yol diye. Hani gelişmenin ne demek olduğunu hiç bir şekilde anlamıyorsun tamam da, tüm bunları yapmak için kullanılan paranın nerden geldiğini unutuyorsun.turkfish

Durun da size BALIKLAR anlatsın biraz: Kemal Derviş 2001 – unutan balık var mı?

Bülent Ecevit’in kurduğu hükümette Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığını üstlendi. Princeton mevzunu usta iktisaçı bir vatansever olarak, onun bunun çıkarı ve politikası için değil, iyi bildiği bir işi zor koşullarda uygulamaya koydu. Hazırladığı programın sonucunda Moody’s 2005 aralık ayında Türkiye’nin kredi notunu bir basamak artırarak Ba3 (durağan) seviyesine ve 2009 eylül ayında Ba3 (pozitif) seviyesine yükseltti. Ve sermaye girişi tavan yaptı.

İşte biz balıklar bunları biliyoruz bu program sayesinde *ötü kurtardık; AKP ise bu para seli karşısında ne yapacağını bilemedi; yol; köprü, havaalanı…..

ŞİMDİ ise “yatırım yapılmaz” ülke konumundayız, 4 ana bankamız uluslararası kredilendirme listesinden çıkarılmış böyle olunca hükümet khk ile bir Varlık Fonu kurmuş; bu fon yere çakılmak üzere olan bir uçağın kıçından açılan bir paraşüte benziyor; ne işe yarayacaksa…

Milletimiz nasıl layık görecekse kendine deyip geçemeyiz; kul ve köle olma devri bitmiştir.

Bu felaketi de atlatacağız ama önce HAYIR diyeceğiz; hep beraber oturup silbaştan hepimizin EVET diyeceği bir yasa çıkarsınlar ortaya. Hem feto da temizlendiğine göre sorun çıkmaz artık yargıda.

ABD yi örnek verip durmayın Siyaset Bükücüler, Tarih Bükücüler, işte Başkanlık deyip durmayın; sizinkinde DE NE TİM yok. Sizinkinde YARGININ ÜSTÜNLÜĞÜ yok; ABD de başkanın da katıldığı toplantılarda herkes ayağa kalkar YARGIÇLAR kalkmaz. Bakınız bir yargıçın verdiği kararla Trump’ın VİZE uygulaması kalktı; Amerikan BAĞIMSIZ yargısı, yüzlerce Müslüman kardeşimizin sınır kapılarında perişan olmasına engel oldu.

Bizde bu olmaz; kendi seçtiği yargıçlar reise karşı gelmez.

Eeee Feto da PKK da hayır diyor; der tabi; yani bunu düşünmek bu kadar zor mu; bu mallar hayır diyeceklerini deklare ettiklerinde aslında EVETi desteklemiş olduklarını bilmiyorlar mı yani? Feto da pkk da bu ülkenin zayıf düşmesini, parçalanmasını istiyorlar ve EVET çıkınca zaten bunlar olacağı için HAYIR diyorlar; bu kadar basit.

Ak partili arkadaşım sen gene bu partiyi seç, başındakini seç, ama gel HAYIR de; bişi olmayacak; oturup yeniden yazacaklar ve bir kez DENETİM ve YÜKSEK YARGI garantiye alındı mı; hepberaber EVET diyeceğiz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s