Büyük Aldatmaca

Sinirliyiz bazılarımız; hatta son 8 senedir durmadan ve katsayısı artarak devam etmekte olan bir durum bu. Bu ülkeyle böylesine dalga geçilmemişti hiç, insanlarımız hiç bu kadar aptal yerine konulmamıştı.

Şu sabahlara kadar camilerden desteklenen sahte darbe girişiminin sonu gelmez çelişkileri bitmiyor; Adil Öksüz kayıplarda; nasıl olur?? Şöyle olur: kendisi ve 4 başka “sahte darbe yöneticisi” asla ama asla bulunamayacak; kendilerine verilen söz bu zira. Onların yaptıkları anlaşma bu yani. Kendilerine büyük ihtimalle “yüz değiştirme operasyonu” bile yapılmıştır. Bu kişiler dışında Büyük Aldatmaca’yı bilen yok zaten. Gerisi zavallı kuklalar. Fetöcüler de milletimiz de kukla sadece.

Ya sormazlar mı bir kere “geceyarısı boş bir meclisi ne diye bombaladılar diye” hani buralara götürüp yabancı elçileri gösteriyorsunuz ya; adamların suratlarındaki ifade aynen şu “oldu canım hı hı ok”. Ne yani böyle darbe girişimimi olur ya. En başarısız darbe girişimi olarak Guinesse yazdırsak ya. Kurguladığınız senaryo işliyor gibi sanki. Yutturdunuz millete gene okkalı bir yalan; ama bu seferkinden ileride bir gün film yapılacak haberiniz olsun. Konusu da dünyadaki en büyük toplumsal aldatmaca olacak.

Bu Büyük Aldatmacanın amacına ulaşmasına az kaldı; tek amaç anayasa değişikliğiydi. Altyapının hazırlanması yani. Garabet yakamıza fena yapıştı. O nedenle HAYIR demeliyiz; “bi durun hele” demeliyiz, sandığınız kadar da aptal değiliz demeliyiz. He bir de açılışlara felan gitmemeliyiz hiçbir şekilde. Böyle bir uygulama gelişmiş hiçbir ülkede yok; hizmetin bırakın açılışını yapmak reklamını yapmak dahi bi kere “ayıp” sayılır; ne yani bizim paramızla bize hava atmak yetmedi mi ya?

Büyük Aldatmacanız elbet bir gün çözülecek ve sevgili halkım hayretler içerisinde kalacak; ama demekki bu olgunlaşmaya ihtiyacımız varmış diyeceğiz o zaman ve camilerimizi babasının malı gibi kullananlar, bu milleti böylesine büyük bir tuzağın içerisine çekenler hesap verecek. Ve Boğaziçi Köprüsü sonsuza kadar Boğaziçi Köprüsü olarak kalacak…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s